Kulturalnie

U2 widziałem w 3D

Żeby było jasne od początku. U2 dla mnie to profesjonalni nudziarze.
Od oglądnięcia ich koncertu w technice 3D jestem jeszcze bardziej przekonany, że są profesjonalni i … nudziarze

To dlaczego poszedłem na ten film-koncert? Poszedłem, bo syn mnie wkręcił.
Zaczął z niecka, że dawno już nie byliśmy na żadnym filmie 3D. Stwierdziłem, że
rację ma i że szkoda, że we Wrocławiu nie ma IMAXa. I obiecałem, że postaramy się w najbliższej dającej się określić przyszłości (czyli tak do 4 tygodni) wybrać się do jednego z miast posiadających IMAX’a. A w tym momencie syn rzekł, że nie trzeba jechać nigdzie, bo właśnie w Heliosie leci film 3D i jest to właśnie zarejestrowany koncert U2 w Buenos Aires.

Nie pałając wielką miłością do wymienionej kapeli chciałem go zniechęcić rzucając hasła w stylu czy słyszał jakieś ich piosenki. Na co usłyszałem, że pewnie grają je w radio. I że on chętnie ich posłucha :-)

Chcąc, nie chcąc zostałem wkręcony w wyjście na „U2 3D”. I … okazało się, że całkiem mile spędziłem jakieś 80 minut. Jak wcześniej powiedziałem U2 to profesjonaliści i to było widać i słychać. Efekty 3D były bardzo, bardzo fajne. Miało się wrażenie, Bono śpiewa do Ciebie (właściwie to do mnie ;-), że Egde wjedzie w oko gryfem swojej gitary. Ręce tłumu wyrastające przed nami. Spojrzenie w oczy :-) …fanek – bezcenne.
Czułem się jakbym ciągle siedział w pierwszym rzędzie z gwarantowanym świetnym widokiem. I na taki koncert U2 chętnie jeszcze pójdę! Dobrze zagrane. Mnie tylko brakło kawałka NUMB, bo on pokazuje trochę inne U2 (dla mnie ciekawsze).

(Either JavaScript is not active or you are using an old version of Adobe Flash Player. Please install the newest Flash Player.)

To co jeszcze wpadło mi w oko, gdy tak czasami z lotu ptaka oglądałem scenę oraz zespół, to … ściągawki. Tak właśnie ściągawki, przyklejone na podłodze i na sprzęcie :-)
Nie mogłem się doczytać, ale pewnie były tam rozpisane poszczególne kawałki :-) żeby się chłopaki nie pogubili. W końcu już trochę lat mają :-)

Moja ocena: polecam bez dwóch zdań.

U2 3D„, reż. Catherine Owens i Mark Pellington, 2008, dystrybucja Arttech Cinema

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.