Świat wokół mnie

Digital banking lekiem na całe zło

Nie idzie Ci twój bankowy biznes tak super jak kiedyś? Nie pozyskujesz więcej klientów? A może wręcz idą sobie gdzieś indziej? Nie sprzedajesz więcej kredytów? Spada Ci ilość aktywnych klientów mających kartę kredytową? Straszą Cię fintechem? Co robić? 

To przecież oczywiste: GO DIGITAL. BE DIGITAL BANK. 

Kiedy czytasz co pisze Brett King, sam siebie określający jak „founder of the revolutionary mobile-baseded banking service Moven”, to od razu robisz rachunek sumienia. Ale nie pod kątem „co mogę zrobić lepiej”, tylko „co robię źle”. Kiedy do tego dołożysz Chrisa Skinnera, który określany jest jako „known as an independent commentator on the financial markets and fintech”, to już ciągle trzymasz rękę na pulsie i szukasz czegoś na uspokojenie. Skinner w stylu Steven’a Kinga przedstawia np. przerażającą wizję tego, co może cię spotkać, gdybyś chciał odnowić swój system core-banking.

Obaj Panowie mają dużo racji kiedy piszą, że banki muszą się zmieniać, ale często ich publikacje to raczej zapis tego co się już wydarzyło w bankowości na świecie lub coś w stylu książek „digital banking dla opornych”. Ale pewnie tak trzeba, żeby ktoś w końcu zaczął działać.

Jednak jeśli tylko skupisz na technicznej stronie, czyli, że będzie szybciej, więcej aplikacji mobilnych, to … niczego nie osiągniesz. Będziesz po prostu miał firmę IT, która być może poradzi sobie na rynku usług bankowych. Być może.

A może jednak zrób … lepszy bank. Taki na nowe czasy i nowe wyzwania. Zastanów się czy nie powinieneś zmienić swoich produktów i ich sposobu sprzedaży. Czy nie należy przyjrzeć się szeroko pojętej sieci sprzedaży (oddziały, sprzedaż zdalna) i przebudować ją. Przebudować ją wykorzystując „digitalizację” i mając na uwadze jedną prostą rzecz – pamiętać, że klient jest … jeden.To powinno się znaleźć w każdej strategii.

I zacznij od pytania: „Co mój konkurent robi lepiej?”.

 
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.