Męskie ego

Po prostu piersi

Szwedzi to ciekawy naród. Trochę narozrabiali na świecie będąc wikingami. Potem poszaleli po Europie, robiąc „potop szwedzki”. Od wielu lat też kojarzeni są z przodownikami :-) rewolucji seksualnej.

Ale to także naród spokojny, aczkolwiek też rozrywkowy. Wiem co piszę, bo kiedyś spędziłem u nich parę dni i nocy :-) Aczkolwiek noce były krótkie. Po pierwsze ze względu na integrację, a po drugie, bo akurat byliśmy w okolicach bliskich bieguna :-)

W zeszłym roku właśnie w Szwecji założono grupę, której nazwa po polsku brzmi Po Prostu Piersi. Inspiracją do jej powstania było zdarzenie, do jakiego doszło na jednym z publicznych kąpielisk. Dwie opalające się topless panie zostały poproszone o ubranie się, albo opuszczenie kąpieliska. Grupa Po Prostu Piersi skierowała swój protest do szwedzkiego rzecznika ds. równouprawnienia. W uzasadnieniu protestu stwierdzili, że kobiety maja prawo występować bez górnej części garderoby wszędzie tam, gdzie takie prawo mają mężczyźni.

Recznik zachował zdrowy rozsądek i nie mógł wiele zdziałać w tej sprawie, gdyż „w tym względzie jest wyrażna różnica w postrzeganiu ciała męskiego i kobiecego”. I chyba tak jest, no nie? Czy może coś się zmieniło?

Ostatnia podobna sytuacja miała miejsce w Polsce. Dwie kobiety (też dwie :-) opalały się topless na publicznym kąpielsku. Zostały za to ukrane. Jednak one także stwierdziły, że maja prawo do pokazywania tego co chcą. Sprawa podobno ma ciąg dalszy w sądzie. Niestety prasa nie publikuje ich fotek, więc trudno się wypowiedzieć za lub przeciw:-)

Ciekawe czy za paniami ujmie się jakaś grupa czy też może Krzysiek Skiba i Big Cyc albo Kukiz i Piersi :-)

A Wy jak jesteście za czy też przeciw?

Be Sociable, Share!

4 thoughts on “Po prostu piersi

 1. Osobiście jestem całym sercem za równouprawnieniem w tym względzie. W związku z powyższym solidaryzuję się i zachęcam znane mi kobiety do okazywania jedności z ideą równouprawnienia poprzez występowanie topless kiedy tylko mogę… ;) mandatu jeszcze nie dostałem choć parę osób sugerowało, że powinienem ograniczyć epatowanie biustem… Nie wiedzieć czemu… ;)

 2. no tak, trudno oczekiwać żebyśmy my faceci mieli inny punkt widzenia i bronili się przed tą „wolnością” …

  ale to nie takie oczywiste

  jak przeglądam w pamięci statystyki z plaż na których bywałem to generalnie najchętniej na widok publiczny wystawiane są biusty niemieckie w wieku powyżej 50 o estetyce pozostawiającej wiele do życzenia

  to co mamy na myśli czytając o tej „liberalizacji” to mlode jędrne biusty ale rzeczywistość wygląda niestety smutniej

  dlatego może lepiej niech zostanie tak jak jest …

 3. Szwedzi, owszem szaleli po Europie, ale to nie w ramach tzw. „potopu szwedzkiego”, tylko wojny 30-letniej. Gustaw Adolf, król szwedzki, próbował szaleć w Polsce, ale mimo wyraźnej przewagi ilościowej jego armii nad armią Rzeczpospolitej, jak tylko wylazła z okopu to dostawała lanie. W którymś momencie znudziło mu się branie tyłów w Polsce i ruszył na Europę, w której póżniej lał wszystkich po razem i każdego z osobna. A wszystko dzięki temu, że miał oczy z tyłu głowy..:) W czasie rejterad w potyczkach z armią Rzeczypospolitej zawsze mógł dostrzec jak to się działo, że jego świetnie wyekwipowana i liczna armia brała nogi za pas. I gdy się zorientował, że jednak Sarmaci wiedzą jak wojować z konia, przejął to od nich i Europa była .. jego.

  Że niby nie ma to związku z postem? Ależ, ma myśmy byli PIERSI, co laliśmy Szweda, a nie na odwrót…:)

 4. Podobno jedna z Pań rozebrała sie w CKM-ie, takze miłego ogladania i bedziecie mogli zabrac głos, ja ocenie po sobie, jestem zdecydowanie ZA, pomimo ze nie praktykuje.. :) a Wy żałujcie………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.