Świat wokół mnie

Urzędowo story

Coś chyba jest w powietrzu. I to coś coraz bardziej atakuje różne instytucje. Ale co ciekawe to samo również wpływa na inne w jakiś pozytywny sposób.

Zdarzyło się tak, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni musiałem załatwić całe mnóstwo nikomu nie potrzebnych, ale koniecznych do szczęścia, zaświadczeń/oświadczeń/deklaracji/zawiadomień. I tu wydarzyło się całe pasmo niespodzianek. Instytucje, których obawiałem się najbardziej sprawiły się znacznie powyżej oczekiwań, a te które chwaliły się jakością obsługi klienta dały ciała. Po prostu świat stanął na głowie.

A było to tak:

  • potrzebowałem się wymeldować, zameldować i uzyskać zaświadczenie, że w lokalu jest zameldowany „nikt” ;) – przygotowałem się na walkę o życie a tu … było szybko i miło. Wszystko trwało coś koło 30 minut, w miłej atmosferze. Do tego jeszcze złożyłem w tym samym okienku wniosek o nowy dowód osobisty. To był dla mnie szok, bo jak się meldowałem i wyrabiałem dowód jakieś 7 lat temu, to kolejka/strata czasu i marudzące panie w okienku. A teraz normalnie. Duży plus dla Urzędu Miasta we Wrocławiu.
  • kolejny kwit to zaświadczenie z Urzędu Skarbowego – Zona potrzebowała, poszła, złożyła podanie i zapytała na kiedy. Padła odpowiedź, że niezwłocznie, ale nie dłużej niż do 7 dni. Żona zapytała czy jest możliwość, by to było bliżej „niezwłocznie”. Otrzymała odpowiedź, żeby przyszła za 3 dni, to jest duża szansa, że będzie. Przyszła, było. Prawie duży plus dla Urzędu Skarbowego Wrocław-Fabryczna (to „prawie” za brak wzoru wniosków na serwisie www).
  • potem ZUS – to też dla Żony. I już była obawa, że to będzie na świętego Dygdy (co nie będzie nigdy ;) A tu szok. Może nie tak fajnie jak w skarbówce, ale jak się okazało, że też dadzą radę i kwity będą szybciej niż w 7 dni. Tak dalej i jeszcze lepiej.
  • i na koniec instytucja komercyjna, żyjąca z tego, że Klient płaci i że zysk tam wyższej klasy jest, czyli Multibank – tu po złożeniu stosownego wniosku informacja, że „bank ma 14 dni” na wystawienie zaświadczenia.  I żeby to jakiś kosmos był. To ma być proste oświadczenie, że się ma u nich konto i nie ma kredytu. Czyli 30 minut prac maksymalnie. Na pytanie czy nie można tego przyśpieszyć pada odpowiedź „wie Pani, Ci w centrali nie lubią jak się ich ponagla”. Pobite gary ;( Multibłąd

WNIOSKI KURY NIOSKI

  1. W Urzędzie Miasta we Wrocławiu coraz lepiej i lepiej. Jak jeszcze dadzą WiFi za free, to będzie zajefanie. Tak trzymać.
  2. Urząd Skarbowy – zwarty i gotowy. Pokazali, że to kwestia chcenia. Chce im się coraz bardziej. Zalecenie – nie przestawać chcieć i działać.
  3. ZUS – czyli popularny Zakład Upodlania Społeczeństwa też dał radę. Chociaż to kpina, że trzeba im dostarczyć wyciąg płatności na ZUS z własnego konta.
  4. Multibank – załamka na całej linii. 14 dni to dzisiaj okres nie akceptowalny. To kpina w biały dzień. A i podobno w tej centrali zaczynają robić cokolwiek, gdy dostaną oryginały dokumentów. Zaorać i zasiać rzepak. Trochę oleju im się przyda.
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.