Świat wokół mnie

MyAlfaBank czyli mój ukraiński eBank

Pierwszy kontakt z eBankiem w moim nowym ukraińskim banku można opisywać chyba tak: „Ale o co kurna chodzi? Czemu to jest inaczej niż … w Polsce”.

No właśnie z tym jest problem, z przyzwyczajeniem. To ono z reguły jest największym wrogiem nowego. I na nic argumenty, że będzie lepiej, szybciej, wygodniej. Na nic, bo przecież będzie … INACZEJ.
Kiedy już minął pierwszy okres okres „negatywnego nastawienia”, bo „to nie tak jak do tej pory”, to zacząło się oswajanie. Przecież nie byłbym sobą, gdybym nie zbadał tego tematu. Szczególnie, że odpowiadam za to aby ludzi chcieli z tego korzystać z korzyścią dla nich i dla nas.

I z dnia na dzień jestem pod coraz większym wrażeniem, tego co tu ludzie, którzy tworzyli ten eBank zrobili. A zrobili parę fajnych rzeczy, które działają  dobrze, są wręcz intuicyjne, gdy nie masz innych doświadczeń. I to nie ważne, czy są one dobre czy złe. Po prostu z MyAlfaBank jest jak z iPhonem. Bierzesz, przełamujesz swoje nawyki i czujesz, że to jest to. Po prostu jest cześcią Ciebie. A kiedy dajesz go dziecku, to nie musisz długo tłumaczyć.

Oczywiście porównanie z iPhonem jest lekko na wyrost, ale kierunek jest dobry. Przecież mogli to zrobić z jakąś bardzo doświadczoną europejską firmą, która zrobiłaby proste copy + paste, np. z któregoś dobrego polskiego eBanku.

AlfaBank_Szablony

Oki, wiem, że indywidualność czasami nie opłaca się. Ale na rynku, na którym jesteś jednym z liderów innowacji, to Ty możesz wyznaczać trendy. To Twoi Klienci będą mieli „problem” z przyzwyczajeniem się do innych rozwiązań i jest szansa, że zostaną z Tobą. Bo przecież „znane” jest nam bliższe, szczególnie gdy do tego jest dobre. A nasze zadanie, to teraz zrobić by lepsze nie stało się wrogiem dobrego.

Ale tak rozpisałem się a tu oczekiwanie jest pewnie na konkrety. Oto jeden z nich, czyli konfigurowanie odbiorców płatności. Po pierwsze można ich [odbiorców] sobie zindywidualizować – poza nazwą, dobrać ikonkę, kolor. W przygotowaniu więcej ikonek, możliwość dokładania własnych.  Do tego poprzez „gwiazdkę” mogę wybrać pięć  najbardziej „ulubionych”, które będzie widać od razu po wejściu na konto. Obok widać ile razy zrobiony został przelew do danego odbiorcy. Obok przykład moich szablonów.

W każdym razie jak już się oswoiłem, to zacząłem … generować pomysły. I co ciekawe, to nie takie którą przybliżą ten system do mi znanych, tylko dostarczą Klientom funkcji, które tu będą naturalne, intuicyjne. Po prostu sprawią, że to będzie jeszcze bardziej mój MyAlfaBank.  Oczywiście jest trochę elementów do udoskonalenia, ale ten u kogo jest doskonały eBank niech pierwszy rzuci … bajtem :)

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.