Polecamy

Nemyslisz – zaplatisz

Zdarza się nam, że często polewamy z naszych sąsiadów Czechów. Bawi nas ich język. Niektóre zwroty, które powodują ból brzucha. Np. mnie bawi, gdy w metrze (oni mają metro, a my mamy metr metra) słyszę (wersja ze słuchu;)

 „Ukończite prosim wistup a nastup dwerzi se zawirai”.

Jednak potrafią też ciekawie podejść do życia. Dowodem tego jest ich piwo. I to nie jedno. Potrafią sie również z siebie pośmiać, czego przykładem jest wojak Szwejk. A także ostatnie produkcji czeskiego kina moralnego niepokoju np. „Samotni” (to już trochę ma lat, ale nadal fajne) czy w miarę świeże „Butelki zwrotne”.

Zaszedłem ostatnio na jednego bloga, który czasem odwiedzam i znalazłem coś czeskiego. Czeskiego i … poważnego. Przyznam, że na mnie zrobiło wrażenie. Szczególnie pierwszy filimik, bo odświeżonym ojcem jestem przecież.

Popatrzcie. Pomyślcie. To nie boli. Boli brak myślenia i wyobraźni.

(Either JavaScript is not active or you are using an old version of Adobe Flash Player. Please install the newest Flash Player.) 

Be Sociable, Share!

One thought on “Nemyslisz – zaplatisz

  1. Bardzo dobre, robi wrażenie. Kupić do naszego telewizora i pokazywać w każdej przerwie reklamowej. Może jeden z drugim obejrzy. Jeśli uratuje się w ten sposób choćby jedno życie – warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.