Na temat

Prawdziwa historia Tomasza Schimscheinera

Wiele razy uśmiechał się do nas z ekranu telewizji zmagając się z problemami lokatorów bloku mieszkalnego przy ul. Wspólnej w Warszawie. Zabawiał nas tańcząc w programie Taniec z Gwiazdami. Zagrał tez wiele pamiętnych ról między innymi w ?Pułkowniku Kwiatkowskim? jako Żołnierz 3, w ?Dużym zwierzęciu? jako Mechanik Tyłem, oraz – za tą rolę posypały się na niego laury ze wszystkich regionalnych festiwali filmowych ściany wschodniej i zagłębia – w filmie ?Śmierć jak kromka chleba?, jako Górnik z Brudną Twarzą.

Wielu z nas na pewno też zastanawia się kim jest ten wspaniały artysta??? Jakim jest człowiekiem.

Będąc mężem Beaty (również aktorki), dał poznać się jako czuły mąż, bardzo wrażliwy na problemy współczesnego świata. Jak mówi wspomniana Beata: ?Tomek zawsze robił wrażenie człowieka, który troszczy się o innych. Jego mottem  było >>Jebać biedę<<, które pomagało mu przejść obok żebraka proszącego o kromkę chleba?. Hasło to wytatuował sobie nawet na czole, jednak zostało ono zdarte przez aktywistów PCK. Dzięki temu jednak uzyskał wyraz zatroskania na twarzy, które pomogło mu w karierze aktorskiej, uzupełniając dramatyczne braki w warsztacie. Najbardziej widać to w ?Legendzie Tatr?, gdzie zagrał nieprzytomnego górala – jego kreacja została nawet wykorzystana w poradniku dla studentów szkół autorskich pod tytułem: ?Jak zagrać porażenie mózgowe?.

Będąc ojcem 17 letniej Leny starał się zawsze na pierwszym miejscu stawiać szczęście córki. Między innymi to było powodem trzech prób samobójczych – ostatnia z wykorzystaniem krajalnicy do chleba zakończyła się niepowodzeniem, dzięki szybkiej interwencji Tomasza Stockingera, którego łączą z naszym bohaterem zawodowe i prywatne relacje. Razem założyli organizację ?Zjednoczenie Tomaszów z niemieckimi nazwiskami?, która po kilkuletniej, pełnej sukcesów, działalności, została zamknięta za rozprzestrzenianie treści dziwnych. Odbiło to ogromne piętno na Tomku, który postanowił zapomnieć o porażce rzucając się w wir działalności charytatywnej. Zdobył serca krakowian wspomaganiem schronisk dla bezdomnych zwierząt, jednak głośno zrobiło się wokół niego dopiero gdy został zatrzymany za organizowanie bitwy kibiców podczas Derb Krakowa w 2005roku.

Od tego momentu jego życie stało się nieznośne. Na Wspólnej oskarżono go o defraudację pieniędzy przeznaczonych na pensję dla sprzątaczki zamiatającej znany nam wszystkim dziedziniec, żona Beata odeszła z Piotrem Cyrusem, a córka Lena zajęła się zbieraniem informacji prasowych na temat laureatów nagrody Viva Najpiękniejsi (skazano ją na 3 lata więzienia za wdarcie się na prywatną posesję Otylii Jędrzejczak i zerwanie karnisza z Ikei).

Tomek na szczęście zachował pogodę ducha. Obecnie kręci reklamówkę do nowego smaku psiej karmy i mocno angażuje się w działalność internetowego forum Retro Traktor.

Wszystkie osoby, które chcą wyrazić wsparcie prosimy o wpis w komentarzach.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.