Ajfon Ejpl nadaje

Jedenaste przykazanie – nie spóźniaj się

Ubawiła mnie to historia. Szczególnie dlatego, że mnie niestety też zdarza się być na niedoczasie. Dedykuję ją sobie i pewnemu mojemu bliskiemu koledze, który z reguły mawia „Za 5 minut jestem”. Dzięki niemu wiem, że jego 5 minut istnieje w innej czasoprzestrzeni.

Proboszcz pewnej małej wioski świętuje 25-tą rocznicę święceń kapłańskich. Na specjalnie wynajętej sali zebrało się pokaźne grono miejscowych znakomitości. Proboszcz, siedzący za specjalnym stołem na podwyższeniu, zwraca się do przybyłych parafian:
– Kochani moi!… Nie łatwo jest osobie takiej jak ja, mówić o rzeczach nie związanych z naszą wiarą. Dlatego potraktujmy to spotkanie na wesoło! Gdyby nie „tajemnica spowiedzi” mógłbym was tutaj rozbawić, zacznę jednak poważniej. W pierwszym dniu po przybyciu tutaj, zmuszony byłem zadać sobie pytanie: gdzie ja trafiłem?
Pierwszą osobą, którą wyspowiadałem był młody mężczyzna, który wyznał, że zdradza żonę z jej siostrą.
Wyznał również, że zaraził się chorobą weneryczną od sekretarki swojego szefa. Jednak z upływem czasu nabrałem przekonania, że mieszkający tutaj ludzie są dobrzy i uczciwi, a to co przedstawiłem to był tylko incydent.

Po 20 minutach na salę wchodzi zdyszany wójt, który bardzo przeprasza za spóźnienie. Siada na miejscu obok proboszcza i poprawiając wąsa zaczyna mówić:
– Doskonale pamiętam dzień, w którym nasz dostojny jubilat zawitał do naszej parafii. Zresztą nie będę się chwalił, ale miałem zaszczyt być pierwszą osobą, którą nasz proboszcz wyspowiadał !!!

Zapamiętajmy dwie rzeczy:

  1. Bądźmy na czas
  2. Kto się spóznia, niech się lepiej nie odzywa….
Be Sociable, Share!

3 thoughts on “Jedenaste przykazanie – nie spóźniaj się

  1. Świetne……pozwolę sobie rozpowszechnić jako przykład dowcipu bez używania „słów”.

  2. Fan-ta-sty-czna opowieść! Super! I jeszcze powiedz, że to się zdarzyło naprawdę :))

  3. @ Alamapieska
    Niestety nie mam pojęcia czy ta historia prawdziwa jest. Ale sądzę, że jest bardzo prawdopodobna :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.